TOP 10

DCIM100GOPROGOPR0071.JPG

Najlepsze z najlepszych

Nie wiesz co warto u nas zobaczyć? Wiesz, że mamy tyle plaż, że podczas całego urlopu możecie codziennie wypoczywać na innej plaży? Ale na której? Nie musisz się martwić i szukać na własną rękę! Tutaj znajdziesz spis cypryjskich Top 10 lub jak wolisz Must See. Co więcej, podczas całego pobytu u nas służymy naszym gościom poradą gdzie warto się wybrać, a także zorganizujemy na Wasze życzenie wycieczkę objazdową lub transport. 


Cypryjskie plaże

Czy wiecie, że nasze plaże i wody w morzu należą do najczystszych w Europie, a nawet na świecie? 65  plaż na Cyprze otrzymało w 2019 roku  tzw. błękitną flagę. Błękitna Flaga to znane na całym świecie oznakowanie ekologiczne działające pod auspicjami Fundacji na rzecz Edukacji Ekologicznej z siedzibą w Kopenhadze w Danii. Aby zakwalifikować się do tej prestiżowej nagdrody, należy spełnić i utrzymać szereg rygorystycznych kryterów środowiskowych, edukacyjnych, bezpieczeństwa i dostępu.

Dostęp dla każdego

Coraz więcej cypryjskich plaż oferuje udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Są to albo specjalne rampy z wózkiem zjeżdzającym prosto do morza lub tzw. pływające wózki. Do takich plaż należa: Pernera, Agia Triada, Fig Tree Bay, Louma, Yianna Marii, Nissi Beach, Lanta, Macronissos. 


Protaras Beach

Wzdłuż promenady

Najdłuższa plaża w regionie, ciągnie się od zejścia przy hotelu Yianna Marii aż do Fig Tree Bay. Cała promenada to wspaniała ścieżka spacerowa, a także najróżniejsze knajpki i bary – każdy znajdzie coś dla siebie. Na plaży znajduje się też kilka punktów sportów wodnych, a nawet punkty z masażem. 

Fig Tree Bay

Zapach Figowca

Na końcu promenady znajduje się plaża, która w 2019 roku zajęła trzecie miejsce w rankingu 50 najlepszych plaż świata. Cudowna Fig Tree Bay jest obowiązkowym punktem każdego urlopu na Cyprze. Koniecznie musicie opłynąć wysepkę – wokół niej spotkacie całe ławice mniejszych i większych rybek. 


Protaras Beach

Fig Tree Bay

Green Bay

Zielony podwodny świat

Nazwa plaży wzięła się z cudownej morskiej roślinności, dzięki czemu macie wrażenie, że jesteście na podwodnej łace. To tutaj możecie spotkać ogromną żółwice zwaną Marianną. Plaża jest świetna dla maluchów ze względu na spokój oraz dużą płyciznę. przy ścianach zatoki, nawet na płytkiej wodzie możecie obserwować ławice małych błyszczących rybek. 

 

Konnos Bay

Plaża w Parku Narodowym

Jedna z najpiękniejszych plaż, która jest dość dobrze ukryta w parku Cape Greco. Droga na nią prowadzi serpentyną  wśród bogatej roślinności, a na dole czeka na turystów lazurowa woda oraz niezwykle spokojne morze. Ciekawostką jest fakt, że połowa plaży należy do miasta Paralimni, a druga połowa do Agia Napy – jeśli tam będziecie przyjrzyjcie się dobrze oznaczeniom na leżakach i parasolach. Można stąd wyruszyć na spacer do jaskini Cyklopa, lub w drugą stronę do kościółka Agios Anargyros. 

DSC_3863+2000 (1)

Green Bay

Konnos Bay

Nissi Beach

Najsłynniejsza plaża Cypru

Chyba wszyscy słyszeli o wspaniałej Nissi Beach w Agia Napie! Biały piasek plus wielka płycizna w morzu, wysepka oraz przejście na nią, kiedy poziom wody opada. A dla spragnionych rozrywki bary i muzyka. Plaża ta kilkakrotnie była wybierana jako jedna z najpiękniejszch i najlepszych plaż świata w najróżniejszych plebiscytach. Każdy kto odwiedza Cypr musi odwiedzić też tą plażę. 

Makronissos Beach

Trzy zatoki

Makronissos położone jest 5 km od centrum Agia Napy. Plaża składa się z trzech zatok, skierowanych w różne kierunki światastrony: zachód, południowy zachód i południowy wschód. Plaża ta łączy się z Landa Beach i Nissi Beach uroczą ścieżką spacerową. A dla miłośników historii w pobliżu znajduje się Makronissos Necropolis z grobowcami z ery hellenistcznej i romańskiej. 

Nissi Beach

Macronissos Beach

Fireman's Beach

A w pobliżu ...

Nasza lokalna plaża Fireman’s Beach, znana także jako MAAD jest położona w malowniczej zatoce. Jest bardzo lubiana zarówno przez lokalsów, jak i turystów wypoczywających na Kapparis. Nad plaża górują klify z fantystyczną trasą spacerową skąd można podziwiać wschód słońca oraz lazur morza. Na klifie nad plażą znajduje się fantastyczny bar z widokiem na plażę i horyzont, serwujący przekąski, śniadania, napoje. Wieczorem zamienia się on w klimatyczne miejsce z drinkami i muzyką na żywo. Następna miejscówka  w linii brzegowej to dzika i romantyczna plaża z stromymi schodami w dół. A jeszcze dalej znajdziecie Malama Beach z kolejną nadmorską kafejką. Dla miłośników pływania i obserwowania życia pod wodą polecamy trasę z jednej plaży na drugą, a wtedy możecie spotkać oprócz ryb żółwie. 

Golden Beach

Na końcu Cypru

Na końcu Cypru, na penissuli Dikarpaz znajduje się Golden Beach. Dzika, opustoszała plaża, gdzie turyści docierają sporadycznie. Kilometry pagórków białego piasku uformowanego przez wiatr, niezadeptanego przez człowieka. Krystalicznie czysta, niezmącona woda. Można się tutaj poczuć jak na bezludnej wyspie. Dojazd zajmuje sporo czasu (jest to okupowana część Cypru), ale widok wynagradza wszystko. 

20200320_093544 (2)

Fireman's Beach

16+23-2

Golden Beach

Must See

A jeśli nie plaża?

Cypr to nie tylko piasek i morze, to także sporo innych ciekawych miejsc, nie tylko historycznych, ale też niezwykle ciekawych stworzonych przez naturę prawdziwych cudów! 

14 (1)

Cave Greco

Zespół jaskiń na przylądku Cape Greco, na które widok rozpościera się z wysokiego klifu (do niedawna jeszcze najodważniejszy stąd skakali do głębokiej laguny. Jest tutaj także możliwość zejścia do słynnego skalnego okna.

DSC_4911+2000 (2)

Cape Greco

Najwyższa część przylądka Cape Greco to nie tylko długie trasy spacerowe z niesamowitymi widokami, ale też niezapomniany zachód słońca podziwiany z samej góry wzniesienia. Jedna z tras prowadzi wokół całego Cape Greco.

2 (1) (1)

Love Brigde

Zaraz za Agia Napą rozpoczyna się kamienna ścieżka, którą można dojść prawie do Cave Greco. Na samym jej początku znajduje się Love Bridge, pod którym przepływają wycieczkowe stateczki, a śmiałkowie skaczą z niego do morza.

DCIM100GOPROGOPR5989.JPG
118429721_165384245146720_6532197848374492784_o
DCIM100GOPROGOPR6093.JPG

Wybierz Swoją Ulubioną Plażę